Садочку на Свято-Покровській бути

3 місяці тому Газета Гостомеля 0

Очільник Гостомельської СТГ Юрій Прилипко зазначив в своєму коментарі: «Спрямовуємо всі зусилля, щоб завершити будівництво дитсадку на Свято-Покровській 73-Є».

До слова зауважимо, що саме з ініціативи очільника СТГ розпочато спорудження ДНЗ в реконструйованій будівлі відразу, коли він почав виконувати обов’язки селищного голови під час першої каденції, залучивши тоді пайову участь забудовників. Наразі виконано основний масив роботи, розпочато завершальний етап. 29 серпня успішно пройшов тендер на суму 50 млн 643 тис, кошти залучатимуться з місцевого бюджету. Виконавець робіт: ТОВ проектно- будівельна компанія «МД БУД ГРУП».

На сьогодні виконано роботи з облаштування внутрішніх перегородок та монолітних технічних каналів на першому поверсі, споруджено міжповерхові майданчики та східцеві марші. На етапі завершення покрівельні роботи.

Для всіх опонентів, які закидатимуть, щодо довготривалого будівництва ДНЗ наведемо статистичні дані Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо опосередкованої вартості зведення об’єктів соціального призначення станом на 1 січня 2019 року.

Таким чином, опосередкована вартість будівництва об’єктів соціального призначення, які споруджуються на території України (з урахуванням ПДВ), зокрема, становить:

• адміністративні будинки – 21 687 UAH в розрахунку на квадратний метр загальної площі;
• загальноосвітні школи – 105 029 UAH в розрахунку на одне учнівське місце;
• дитячі установи – 133 197 UAH в розрахунку на одне місце;
• поліклініки – 165 597 UAH в розрахунку на одне відвідування в зміну;
• лікарні – 817 079 UAH в розрахунку на одне ліжко-місце;
• будинки садибного типу з господарськими будівлями – 19 101 UAH в розрахунку на квадратний метр загальної площі.

Як кажуть, факти очевидні: Гостомельська селищна рада на цей час, знаходячись в економічній залежності від бюджету ІМР, й близько не мала таких коштів. Наразі, завдячуючи попереднім напрацюванням й економічній свободі в форматі СТГ, перша ластівка ДНЗ, за наполяганням селищного голови, може бути завершена на початку наступного року.

P.S.
Щоб змістовніше розібратися, чому так повільно споруджуються дитячі садочки, проаналізуємо повідомлення в ЗМІ стосовно вартості будівництва садочка в Києві на вулиці Радунській, заявленого на 144 млн грн. «Якщо порахувати, вартість одного місця, то вона становить 553,8 тис. грн. У 2018 році, коли закладали проєкт будівництва цього закладу, Мінрегіонбуд давав опосередковану вартість будівництва одного місця в дитячому закладі на рівні 133 тис. грн. Втім, будівництво шкіл і садочків у Києві ніколи не вкладалося у розрахункові цифри Мінерегіонбуду. Цьому є кілька пояснень: Мінрегіон дає голі цифри будівництва, не враховуючи благоустрій і сучасне оснащення будівель. Київська міська влада будує дитячі заклади мало, але намагається зробити там усе найкраще і найдорожче.

Джерело: dozzoro