Відбувся круглий стіл на тему утворення та розвитку Київської міської агломерації

2 місяці тому Газета Гостомеля 0

За ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», проектом USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС 26 лютого 2021 року у місті Буча Київської області відбувся круглий стіл «Утворення Київської агломерації як перспектива розвитку столичного регіону».

Під час заходу за участі народних депутатів України, представників центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, експертів, обговорили питання законодавчого урегулювання агломерацій. Практику функціонування Київської агломерації та перспективи розвитку, заслухати європейський досвід вирішення зазначеного питання.

Усі учасники одностайно дійшли думки, що закон про міські агломерації необхідно прийняти якнайшвидше.

Як відомо, міські агломерації в Україні будуть утворюватися навколо великих міст. Зокрема, таких міст як Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Львів, Запоріжжя.