Вакцинація від COVID-19: який порядок реєстрації і хто в яку чергу потрапляє

2 дні тому Газета Гостомеля 0

Усі охочі зможуть починаючи з 1 березня записатися в лист очікування на вакцинацію від COVID-19. Відповідна послуга буде доступною через додаток і портал Дія, а також контакт-центр МОЗ з питань COVID-19.

Про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер, повідомляє телеканал «Прямий».

«МОЗ спільно з Мінцифрою збільшили кількість послуг, які може отримати громадянин у своєму смартфоні або з комп’ютера, не виходячи з дому. Ми створили послугу – запис у лист очікування на вакцинацію від COVID-19, який буде доступний у додатку і на порталі Дія. Це дуже важливо і стосується українців, які хочуть записатися в чергу (на вакцинацію) у віці від 18 до 59 років», – повідомив Кучер.

Він нагадав, що, відповідно до дорожньої карти вакцинації, передбачена така послідовність вакцинації:

▪ на першому етапі вакцинуватимуть медпрацівників лікарень, які працюють із хворими на COVID-19, жителів закладів для людей похилого віку, військовослужбовців у зоні проведення ООС;
▪ на другому етапі – медпрацівників, осіб у віці 80+ і соціальних працівників;
▪ на третьому етапі – осіб у віці від 65 років, працівників критично важливих структур, державної безпеки, працівників сфери освіти;
▪ на четвертому етапі – осіб від 60 років, осіб із хронічними захворюваннями, осіб, які працюють і відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Українці у віці від 18 до 59 років, які не входять до зазначених груп вакцинації, можуть вакцинуватися на п’ятому етапі.