Якою буде зима?

10 місяців тому Газета Гостомеля 0

Вона все частіше нагадує про себе, хоча осінь не здається й тримає «золоті прапори» на деревах до першого морозу.

«А в тім, як розповіла завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, за прогнозами світових кліматичних центрів очікується, що середня температура за сезон може бути на 2 градуси вище, ніж на початку цього століття. Такий же прогноз давали і в минулому році. Але є деякі нюанси», – зазначила Балабух.

За її словами, на погоду в Україні буде сильно впливати холодна течія в тропіках Тихого океану.

«Коли вона розвивається, то спостерігається похолодання. І вона впливає на загальну циркуляцію атмосфери. Внаслідок це призводить до того, що посилюються меридіональні процеси над Європою. Це призводить до того, що може бути дуже тепло як для зими. Але можуть бути і вторгнення холодного повітря. Тому короткочасні морози не виключаються», – сказала кліматолог.

Також вона зазначила, що дефіцит опадів цієї зими в Україні збережеться.

«Ми бачимо, що у нас почався дуже серйозний посушливий період. З травня минулого року атмосферна посуха перейшла в гідрологічну. Короткочасні опади змінили ситуацію тільки на заході України. А на сході ситуація не змінюється. Сподіватися на великі опади не доводиться. І навіть якщо вони будуть, вони не перекриють дефіциту води, який вже сформувався», – заявила Балабух.