Коментар МОЗу щодо обов’язковості щеплень дітям

8 місяців тому Газета Гостомеля 0

18 серпня під час брифінгу в МОЗ Міністра охорони здоров’я Максима Степанова запитали стосовно обов’язковості щеплень для школярів: «Чи обов’язковою є карта профілактичних щеплень для відвідування школи?»…

Відповідь Міністра була наступна:
«Якщо ми говоримо про карту профілактичних щеплень, то якщо дитину вакцинували згідно з календарем щеплень, у віці від 7 до 14 років їй не проводиться вакцинація або ревакцинація. Тому, дуже важливо вчасно робити щеплення дитині, і в такому випадку це не потрібно буде робити при школі. В той же час в школі, вас можуть попросити надати відповідну довідку щодо дотримання календаря щеплень», – розповів Степанов.

Нагадаємо, у попередні роки тодішні очільниці Мінохорониздоров’я Уляна Супрун та Лілія Гриневич доводили, що діти, які не є вакцинованими (окрім тих, які мають протипоказання до вакцин) не зможуть відвідувати навчальні заклади разом з іншими учнями. При цьому, вони посилалися на ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», яка передбачає: дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

За інформацією інтернет-видань