Амброзія: рослини легше позбутися, ніж лікувати алергію

1 місяць тому Газета Гостомеля 0

Здавалося б, сьогодні немає людини, яка б не чула про шкідливість амброзії. Ця рослина почала інтенсивно розмножуватися по території України на початку дев’яностих і вже тоді проявила свій злісний «характер», виявилася небезпечним алергеном. Її пилок провокує у людей алергію. Медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. Від її пилку страждають й астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми.

На амброзію наклали карантин і почали впроваджувати заходи з її ліквідації. Але, попри це, досі у боротьбі з нею люди програють. Бур’ян завойовує все нові й нові території. Зараз саме час цвітіння цієї рослини. Якщо помітите кущ амброзії біля своєї оселі, виривайте з корінням. Не намагайтесь скосити, при скошуванні ця рослина починає активне розростання.

Нагадуємо, мешканцям приватних секторів, власникам дачних та земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства, звертаючи увагу на те, що статтею 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу. І наостанок. Пам’ятаймо: позбутися алергії набагато складніше, ніж позбутися амброзії.