З Днем Конституції України!

2 роки тому Газета Гостомеля 0

Цікаві факти про Конституцію України

Конституція – це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян.

– День Конституції України 28 червня – це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.

– Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік.

– Активний період роботи над документом зайняв три місяці. Весь цей час комісія працювала над проектом без вихідних, з 9 ранку і до 10 вечора. При підготовці до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок.

– 21 червня 1996 року було прийнято доповнення Олександра Мороза про виключне право народу визначати і змінювати конституційний лад і про те, що це право не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

– Засідання Верховної Ради щодо прийняття Основного Закону тривало цілу добу.

– Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

– Попередники сучасної Конституції:

  1. Конституція Пилипа Орлика – 1710 рік.
  2. Конституція УНР –29 квітня 1918 року.
  3. Мала конституція ЗУНР – 13 листопада 1918 року.
  4. Тимчасова Конституція Карпатської України – 15 березня 1939 року

– 22 серпня 2011 року у Києві була презентована перша мініатюрна Конституція України, Конституція в мініатюрі розміром 21х32 мм має 160 сторінок, на яких вручну були написані близько 9,5 тис. букв. Кожна з цих літер має розмір не більше 1 мм. Текст книги написаний індійської тушшю. Сама ж мініатюра виконана зі спеціальної тонкого паперу.

Міні-Конституція знаходиться в чохлі з зображенням герба. На створення мініатюри було витрачено близько 2 місяців. Мініатюра була передана в Музей книги і друкарства.

День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Пишаємося нашою країною і з гордістю відзначаємо це державне свято!