Ті, хто допомагає іншим, потребують допомоги

10 місяців тому Газета Гостомеля 3

Червоний хрест. Часто ми чуємо ці слова, коли потрібна допомога в складні часи. Зараз триває пандемія. Та й нікуди не поділися інші проблеми нужденних людей.

Щоби дізнатися, як живе та працює Ірпінський осередок Товариства Червоного хреста (його офіс знаходиться саме в Гостомелі), наш кореспондент зустрівся з його керівником Валентиною Забарило.

– Валентино Володимирівно, як працює Червоний хрест нині?

– З самого початку запровадження карантинних заходів, наші волонтери активно підключилися до роботи.

Ми приймали та розповсюджували гуманітарну допомогу. Зокрема, привозили продуктові набори людям, яку в силу свого поважного віку погано рухаються.

– А зараз вже менше роботи?

Ні. Бо наш осередок було обрано для участі у проекті профілактики негативних наслідків карантину та ізоляції за підтримки Червоного хреста Данії. Знаєте, бувають психологічні ускладненні, коли людина довгий час була одна чи, не приведи Господь, перехворіла.

Нам надійшла благодійна допомога у вигляді гігієнічних та психосоціальних наборів. Загальною кількістю 350 штук. Їх ми й розповсюдили серед багатодітних сімей, одиноких людей та громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах.

– А хто може скористатися вашою допомогою?

Це мешканці міста Ірпінь та селища Гостомель. Саме там мешкає більшість наших підопічних.

– Ви вже давно маєте місце свого постійного осідку саме Гостомель. Хто в селищі є найбільшим благодійником, так би мовити донором, добрих справ місцевого Червоного хреста?

– Ми працюємо в приміщенні, яке нам люб’язно надав Юрій Ілліч Прилипко. Селищний голова постійно нам надає різноманітну допомогу та приділяє увагу. За що безмірно вдячні як волонтери, так і підопічні. Це людина великої та чуйної душі.

Допомагають нам і інші добродії. Хочу назвати директора однієї з аптек Олену Симоненко. Пані Олена регулярно надає допомогу медикаментами. Наш банк одягу постійно поповнюється завдяки співпраці з місією Євангельської баптистської церкви. Підприємство «Агрохолдинг» допомагає нам овочами. Є й інші добрі серця.

– Може є якісь проблемні питання у вашій організації, які потребують уваги та вирішення?

– Наші колеги в Броварах мають в штаті медичну сестру. Хотілося щоби такий фахівець був і в нас. Також, ми працюємо на дуже старенькому комп’ютеру. Для роботи зі звітністю та документами, нам потрібна працююча оргтехніка. Може відгукнеться хтось, хто має бажання і можливість, подарувати для осередку Червоного хреста ноутбук? Ми та наші підопічні будемо дуже вдячні. А так, ми не звикли скаржитися на життя, навіть, коли воно, як зараз, дуже мінливе і непередбачуване. Ми працюємо з людьми. І найбільша оцінка нашої праці – це вдячні очі наших підопічних.