Відтепер за пияцтво потягнуть до криміналу

10 місяців тому Газета Гостомеля 0

З 1 липня кермувати у стані сп’яніння стає ще дорожчим задоволенням. Саме з цього дня, починають діяти зміни до законодавства, що встановлюють кримінальну відповідальність за такі діяння.

За інформацією з вебсайту Верховної Ради України, якщо нетверезий водій «попадеться» поліцейським вперше, то йому доведеться заплатити від 17 до 34 тис. грн штрафу з позбавленням права керувати авто на строк до 3 років.

Повторне аналогічне правопорушення загрожуватиме алководієві штрафом в розмірі 51 тис. грн з позбавленням права керувати авто на строк від 2 до 3 років.

Під таку ж відповідальність підпадатиме передача керування авто особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом наркотиків, або відмова водія від проходження медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Відповідно до закону, стан сп’яніння за кермом вважатиметься кримінальним правопорушенням зі спрощеним досудовим розслідуванням.

Виходячи з цього, якщо порушник чинитиме опір або намагатиметься втекти, поліцейські зможуть затримати його на 72 години. Також, якщо нетверезий водій намагатиметься завдати шкоди собі чи оточуючим, він може бути затриманий на 24 години.

От такі ось новації чекають на несумлінних водіїв. Ситуація з безпекою на наших дорогах, явно потребує змін. Це стосується й нашого селища.

Нагадаємо, два тижні тому в Гостомелі, один такий «майстер швидкої їзди» не впорався з керуванням і пошкодив майданчик біля скульптури на площі Покрови.