Факти історії і сучасності Гостомеля

2 місяці тому Газета Гостомеля 0

Триває процес остаточного створення Гостомельської ОТГ. На жаль, паралельно триває й спротив створенню громади. Особливо спротив йде від нинішньої влади міста Ірпінь. Робиться багато чого, що дозволяє гальмувати процес.

Останній приклад тому, підготовлене до розгляду звернення депутатів Ірпінської міської ради до Верховної Ради України з пропозицією не розглядати зміни про територіальний устрій Київської області (це гальмує створення Гостомельської ОТГ у складі однієї територіальної одиниці: Києво-Святошинського району).

Та мова тут про факти. Вони річ уперта і незмінна. В Інтернеті можна побачити карту Київщини часів минулих століть. На ній з регіону Приірпіння помічаємо лише Гостомель. Лише.

Немає там Ірпеня, Бучі, Коцюбинського, Ворзеля, які були засновані лише на межі дев’ятнадцятого – двадцятого століть.
Перша письмова згадка про наше селище датована 1494 роком.

Польський король Сигізмунд Третій у 1614 році надав Гостомеля Магдебурзьке право. У 60-х роках дев’ятнадцятого століття Гостомель стає волосним центром. Нетривалий час у двадцятих роках минулого століття існував Гостомельський район у складі Київської губернії (округи).

Це історія. Про роль Гостомеля у наповненні бюджету Ірпінського регіону відомо добре і усім.

Отже, усі вигадки про «нездатність» або «передчасність» Гостомельської ОТГ це глас волаючого, якого позбавляють коштів на його забаганки і земельних ресурсів. Не більше.
Гостомельській об’єднаній громаді бути. Це наша справа і нашого часу.