Неправомірні дії декого з депутатів селищної ради

10 місяців тому Газета Гостомеля 0

Коментар фахівців-юристів стосовно проведення так званої «позачергової сесії Гостомельської селищної ради» та прийнятих на цій «сесії» рішень.

«Відповідно до пункту 8 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» скликання сесій ради належить до повноважень сільського, селищного, міського голови».

Приписами частин 6 та 9 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», передбачено право скликання сесії іншими суб’єктами та визначені підстави реалізації такого права:

«У разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається: сільської, селищної, міської ради – секретарем сільської, селищної, міської ради; районної у місті, районної, обласної ради – відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради.

У цих випадках сесія скликається:

1) якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті, районної, обласної ради) у строки, передбачені цим Законом;

2) якщо сільський, селищний, міський голова (голова районної у місті, районної, обласної ради) без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті».

Звертаємо Вашу увагу, що 31 травня 2019 року надійшло колективне депутатське звернення щодо призначення засідання сесії.

У встановлений законодавством двотижневий термін, Гостомельським селищним головою дане звернення було розглянуто, про що 11 червня 2019 року прийнято розпорядження про скликання сесії на 20 червня 2019 року.

Дане розпорядження було доведено до відома депутатів і населення за десять днів до сесії, як встановлено ч. 10 ст. 46 Закону.

Враховуючи вищевикладене, Гостомельським селищним головою дотримано порядок скликання сесії селищної ради.

Відповідно до п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради зобов’язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Таким чином, проведене засідання депутатів Гостомельської селищної ради 18 червня 2019 року о 17.00 годині є неправомірним».

За матеріалами офіційного вебсайту ГСР