Чергова подорож прихожан до Кип’ячого

1 рік тому Газета Гостомеля 0

Прихожани двох православних храмів Гостомеля побували в неділю, 2 червня, на маленькому Афоні, як називають урочище Кип’яче, на архірейській службі, яку відправив архієпипископ Олександр (Городницький). Уже 8 років поспіль, не заростає стежка до святих обителей за сприяння Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка. «Я радий, що можу підтримати своїх земляків, які прагнуть запричаститися духом святих обителей. Уже більше десяти років поспіль, ще коли й не думав бути очільником селища допомагав з паломницькими поїздками в Почаїв та інші обителі, й робитиму це по можливості завжди…».

Паломницький маршрут до Кип’ячого дуже популярний і серед жителів столиці, хоча знаходиться за 120 кілометрів від Києва, в Житомирській області, в околицях села Чоповичі. Тут діє два монастирі: чоловічий на честь Казанської ікони Богородиці та жіночий — Афонської ікони Богоматері, а також скит священномученика Силуана. Мабуть, вам цікаво дізнатися, як починалася історія святих обителей? З джерела! В прямому значенні слова. В лісовому урочищі в басейні річки Ірша, понад 100 років тому, з під землі завирувало, наче закипіло цілюще джерело, й хоч вода в ньому прохолодна й ніколи не замерзає, джерело дало назву урочищу Кип’яче. Бо святе джерело, позначене явленням ікони Богорогдиці, хоч і не кипіло, але так клекотіло, мов хотіло повідомити, що тут має постати Божа обитель, де творитимуться молитви й відбуватимуться зцілення від тілесних й душевних недугів, а хто шукатиме мир в душі знайде його біля джерела. Символічно, що коли на ці землі знову повернувся молитовний дух відкрилося ще три джерела – два в жіночому й одне в скиті, усі вони облаштовані з купальнями.

Ви не будете в монастирі на честь Афонської ікони Богородиці одинокими. Ігуменя обителі матушка Катерина, в минулому київський лікар-терапевт, відкрита до спілкування, від неї можна отримати життєві поради й благословіння. Раді тут також, якщо хтось забажає залишитися в обителі на кілька днів й пожити в молитві, за бажанням потрудитися в господарстві монастиря, котре тут дуже велике, є навіть зоокуточок зі страусами й павичами, в водоймах багато риби.

Більш детально про історію святих обителей можна прочитати на офіційному сайті Гостомельської селищної ради в рубриці «Літопис подій», в матеріалі “Стежками духовності”.

За матеріалами офіційного сайту Гостомельської селищної ради