Громадськість збирає на 15 травня мітинг під ЦВК

1 рік тому Газета Гостомеля 0

15 травня о 10:00 годині громадськість Гостомеля, Горенки, Мощуна та Озер проводить мітинг біля приміщення Центральної виборчої комісії з вимогою призначити перші вибори до Гостомельської ОТГ.

«Всі мешканці Гостомельської об‘єднаної територіальної громади їдуть на мітинг до Центральної виборчої комісії відстоювати свою самостійність. Вимога одна – призначення перших виборів в Гостомельській об‘єднаній територіальній громаді.

Повний пакет документів поданий до ЦВК. Немає жодних офіційних і правових підстав не призначати вибори.

Децентралізація в країні? а нашу ОТГ не допускають до виборів.

Покажемо однозначну позицію громади разом!

Їдемо на мітинг до ЦВК!», – йдеться у зверненні ініціативної групи проведення мітингу.

Для більш чіткого пояснення ситуації детально зупинимося на відповіді на законодавчому аспекті. 14 березня 2017 року Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» було доповнено статтю 8 пунктом 13, яким передбачена можливість та правові механізми добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на території суміжних районів (див.: Закон України від 14.03.2017 р. № 1923-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів»). Так, згідно з п. 1 ч. 13 ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у разі якщо до складу об’єднаної територіальної громади увійшли територіальні громади, розташовані на територіях суміжних районів, рішення Центральної виборчої комісії про призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови об’єднаної територіальної громади приймається до зміни меж відповідних районів.

Відповідно основна перешкода прийняття рішення ЦВК про призначення перших виборів депутатів Гостомельської селищної ради та Гостомельського селищного голови — відсутність правових’ підстав утворення об’єднаної територіальної громади, розташованої на межі суміжних районів, — наразі усунута…

Як бачимо, в юридичному висновку, зробленому юристами Верховної Ради, й підписаному заступником керівника Апарату Верховної Ради України, керівник Головного управління М. Теплюк наголошує на усуненні такої законодавчої перепони, як знаходження ОТГ в межах кількох районів, які усувають доповнення до закону від 14 березня 2017 року Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад, де передбачена можливість та правові механізми добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на території суміжних районів.

Щодо визначення меж об’єднаної територіальної громади, утвореної в межах суміжних районів або міст обласного значення, необхідно врахувати таке. Частиною першою статті 174 Земельного кодексу України визначено, що рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України. Пропозиції до Кабінету Міністрів щодо встановлення та зміни меж районів, міст вносять відповідні місцеві державні адміністрації. Тобто,, діюче на даний час законодавство не вимагає змінювати і встановлювати межі районів до завершення процедури об’єднання громад суміжних районів і проведення в них перших виборів.

Таку перешкоду, як знаходження ОТГ в межах кількох районів, усувають доповнення до закону від 14 березня 2017 року: Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад, де передбачена можливість та правові механізми добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на території суміжних районів.

Частиною першою статті 174 Земельного кодексу України визначено, що рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України. Пропозиції до Кабінету Міністрів щодо встановлення та зміни меж районів, міст вносять відповідні місцеві державні адміністрації. Тобто, діюче на даний час законодавство, не вимагає змінювати і встановлювати межі районів до завершення процедури об’єднання громад суміжних районів і проведення в них перших виборів. Такі зміни меж можливо провести в установленому законодавством порядку після перших виборів в об’єднаній територіальний громаді.