Депутати звернулися до голови ЦВК

12 місяців тому Газета Гостомеля 0

Депутати Гостомельської селищної ради направили письмове звернення до голови Центральної виборчої комісії Тетяни Сліпачук. Про це повідомив офіційний сайт ГСР. Подаємо повний текст цього звернення:

«Шановна Тетяно Володимирівно!

Від імені об’єднаної Гостомельської селищної територіальної громади звертаємось до Вас та всіх членів Центральної виборчої комісії з приводу ситуації щодо призначення перших виборів депутатів Гостомельської селищної ради та Гостомельського селищного голови в об‘єднаній Гостомельській селищній територіальній громаді.

Об’єднану Гостомельську селищну територіальну громаду утворено 25.06.2015 р. згідно з рішеннями Гостомельської селищної ради Київської області від 25.06.2015 № 1060-56-VІ, Горенської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 24.06.2015 б/н, Озерської сільської ради Бородянського району Київської області від 24.06.2015 б/н та відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

22 червня 2015 року об’єднана Гостомельська селищна територіальна громада отримала висновок, затверджений головою Київської обласної державної адміністрації щодо відповідності Конституції та законам України проекту рішення про добровільне об’єднання територіальних громад.

Створення об’єднаної Гостомельської селищної територіальної громади відповідає Перспективному плану формування територій громад Київської області, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1206-р від 18.11.2015.

Починаючи з 2015 року, тобто з моменту створення об’єднаної Гостомельської селищної територіальної громади, Київська обласна державна адміністрація неодноразово зверталась до Центральної виборчої комісії з проханням призначити перші вибори депутатів Гостомельської селищної ради та Гостомельського селищного голови в об‘єднаній Гостомельській селищній територіальній громаді.

Відмова ЦВК у призначенні перших виборів у 2016 році була зумовлена тим, що Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у редакції, що діяла станом на момент розгляду ЦВК відповідних документів, не передбачав можливості утворення об’єднаної територіальної громади на території двох або більше суміжних районів та міст (постанова ЦВК № 191 від 28.08.2015; постанова ЦВК № 29 від 12.02.2016 р. та постанова ЦВК № 341 від 26.07.2016 р. додаються), оскільки внаслідок такого об’єднання змінювалися межі суміжних районів та міст, а рішення про встановлення і зміну меж районів і міст відповідно до частини першої статті 174 Земельного кодексу України визначено, що приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України..

Однак Верховною Радою України 14 березня 2017 року, з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів» від 14.03.2017 р. № 1923-УІІІ, було усунуто дві основні перешкоди щодо проведення виборів в об‘єднаних територіальних громадах. По-перше, визначено, що вибори проводяться до зміни меж, і по – друге, дозволено поєднувати територіальні громади, які знаходяться в суміжних районах.

Тобто, діюче на даний час законодавство дозволяє проводити вибори об’єднаної територіальної громади, учасники якої знаходяться на території суміжних районів або міст.

Ще один момент, на який хочемо звернути Вашу увагу.

Відповідно до Закону України “Про державно-правовий експеримент розвитку місцевого самоврядування в місті Ірпені, селищах Буча, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське Київської області” вказані населені пункти були включені як учасники державно-правового експерименту до Ірпінського регіону.

На сьогоднішній день Ірпінський регіон є складною адміністративно-територіальною одиницею, до складу якого входять місто обласного значення Ірпінь, селища Ворзель, Гостомель, Коцюбинське. При цьому селище Гостомель залишається суб‘єктом місцевого самоврядування, має селищного голову та селищну раду. З прийняттям Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» територіальна громада селища Гостомель отримала право разом з іншими утворювати об‘єднану територіальну громаду, що і було зроблено шляхом створення об‘єднаної Гостомельської селищної територіальної громади.

Зазначені рішення місцевих рад є чинними, а отже, компетентні державні органи влади мають вжити заходів, необхідних для реалізації прав громадян на участь у місцевому самоврядуванні, у тому числі їхнього права на прийняття рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад (рішення Конституційного Суду України від 18.06.2002 р. № 12-рп/2002).

Центральна виборча комісія 20 квітня 2019 року своєю постановою призначила перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у 66 об’єднаних територіальних громадах та додаткові вибори депутатів 30 сільських, селищних рад на 30 червня 2019 року.

З незрозумілих причин об‘єднана Гостомельська селищна територіальна громада не включена до списку ОТГ, яким призначено перші вибори депутатів селищної ради об‘єднаної територіальної громади і селищного голови.

Всі необхідні документи своєчасно були подані до ЦВК, зокрема:

звернення Київської обласної державної адміністрації від 15.02.2019 р. № 11-13/995;

копія розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 22 червня 2015 року № 224 «Про затвердження висновку Київської обласної державної адміністрації щодо відповідності Конституції та законам України проекту рішень «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

Водночас звертаємо Вашу увагу, що 23 березня 2019 року на адресу Центральної виборчої комісії було направлено роз’яснення Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України щодо застосування норм діючого законодавства № 07/05-107 (60251) та експертний висновок Центру розвитку місцевого самоврядування від 25.03.2019 № 0117-812/44.

З огляду на викладене та відповідно до норм діючого законодавства, об‘єднана Гостомельська селищна територіальна громада звертається до Вас та всіх членів Центральної виборчої комісії з вимогою призначити на 30 червня 2019 року перші вибори депутатів Гостомельської селищної ради і Гостомельського селищного голови об’єднаної Гостомельської селищної територіальної громади, що дозволить реалізувати конституційне право громадян на участь в місцевому самоврядуванні відповідно до положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Про розгляд та прийняття рішення просимо поінформувати об’єднану Гостомельську селищну територіальну громаду».

Під зверненням поставили свої підписи: селищний голова Ю. Прилипко, секретар ГСР О. Кислиця, депутати ГСР: О. Поповичук, Р. Гамарник, В.Філіпчук, С. Жабченко, Т. Мовчун, Р. Коваленко, С. Чемерис, О. Матусяк, Ж. Лінчук, В. Дубас, Ю. Марчук, С. Скрябін, А. Туровський, В. Діденко, О. Паламарчук, О. Прилипко, О.Чорна.