Чому Гостомель не Ірпінь

1 рік тому Газета Гостомеля 0

Останніми днями в Інтернеті з’явилася публікація з міркуваннями: Коли Гостомель стане як Ірпінь? Ії автор міркує, що саме заважає Гостомелю розвиватися темпами сусіднього міста та які подальші перспективи Гостомельської ОТГ. При цьому наводяться розрахункові цифри, якими схиляють читачів до думки, що при наявній фінансовій базі селища краще лишатися в підпорядкуванні Ірпеню. Чи насправді це так?

Добре відомо, що розташовані в Гостомелі підприємства «Ветропак», ДП «Антонов», «Кюне і Нагель», «Агрохолдінг» дають до бюджету мільйонні відрахування. Усі їх забирає Ірпінь повертаючи Гостомелю лише частку, яка складає третину коштів. Автор вищезгаданої публікації сам вказує, що наприклад, з питань ремонтних робіт у тринадцятій школі селища, потрібно було звертатись за вирішенням питання фінансування до Ірпінського міськвиконкому.

За умови створення ОТГ більшість податкових надходжень, зокрема, 25% екологічного податку, 100% єдиного податку, 100% податку на нерухомість, 5% акцизного податку, 13,44% відрахувань на пальне, 100% податку на прибуток комунальних підприємств, 100% земельного податку та орендної плати за землю, кошти за надання адміністративних послуг, надходжень пайової участі від забудовників, лишатимуться саме в селищі.

І ось тоді не треба буде звертатися за «благословенням» ні до Ірпінських чиновників, ні ще кудись.

Ось саме тоді, за умови грамотного адміністрування, і з’явиться нарешті можливість для швидких темпів розвитку інфраструктури Гостомеля. Саме тоді, в тому числі, і через механізм громадського бюджету (такий бюджет вже почали впроваджувати в селищі), громада зможе самостійно розпоряджатися своїми коштами згідно власних потреб.

Ніхто й ніколи добровільно ресурс ще не віддавав. Ось тому і блокується усіма можливими способами створення самодостатньої громади з центром у Гостомелі.

А щодо того, коли Гостомель стане як Ірпінь, то слід зазначити: селище має історію часів ще Магдебурзького права. Йому не треба сліпо копіювати чийсь приклад. Можна лише враховувати позитивний досвід.

Віримо, що дуже скоро, провівши вибори в ОТГ, Гостомель отримає юридичний статус своєї громади, і тоді відпадуть усі питання та інсинуації стосовно майбутнього селища та його мешканців.