Оголошено переможців голосування за проекти до Громадського бюджету

2 роки тому Газета Гостомеля 0

Робоча група оголосила проекти, котрі перемогли під час голосування, що проводилося в он-лайн режимі, а також бюлетенями в ЦНАПі ГСР.

Публікуємо результати голосувань, яких чекали не тільки автори, а також жителі нашого селища. Адже всі проекти виявилися цікавими і корисними, однак сума бюджету не дозволяла реалізувати всі ідеї. Знайомтеся з проектами переможцями, котрі будуть втілюватися в 2019 році.

 

Шкільна лабораторія «Maker Space»

Тип: ІІ категорія: інше.
Номер проекту: 22.
Автор: Захлюпаний Володимир Миколайович.

Сучасні технології інтенсивно впроваджуються в усі сфери життя людини, особливо це стосується робототехнічних систем. Таке впровадження потребує великої кількості кваліфікованих спеціалістів. Як наслідок, сучасна освіта має швидко адаптуватися до потреб суспільства і надавати учням такі знання, які у майбутньому дозволили б їм стати конкурентоспроможними фахівцями. Враховуючи спеціалізацію, перед школою постає питання розвитку пошуково-конструкторської та винахідницької діяльності у дітей, що сприяє формуванню цінних навичок творчої праці, умінню вести спостереження, розвивати мислення та естетичні смаки майбутнього робітника, інженера, техніка, наукового працівника.

 

Альтанка над Святою Покровою

Тип: ІІ категорія: естетичне облаштування міста.
Номер проекту: 17.
Автор: Шальман Тетяна Михайлівна.

З метою збереження статуї Святої Покрови, що розташована на площі Святої Покрови у селищі Гостомель навпроти церкви, на довгі роки для прийдешніх поколінь. Зберегти статую від руйнування та зберегти її окрасою селища пропонується встановити над нею накриття у вигляді альтанки з хрестом зверху.

 

Гостомель заговорить англійською

Тип: І категорія: інше.
Номер проекту: 5.
Автор: Житло Анжела Миколаївна.

 

Результати попереднього опитування в соціальних мережах, на першому етапі інформування мешканців показали, що 150 осіб планують відвідувати розмовні клуби. Прогнозуємо, що до початку реалізації проекту кількість бажаючих збільшиться до 300 осіб. Підвищити рівень знань англійської мови наших односельчан, а саме розмовні навички.

 

Радіо-прес-центр «Шкільний дзвінок»

Тип: І категорія: інше.
Номер проекту: 6.
Автор:

Завдяки злагодженій командній роботі учнів та педагогів шкільне життя Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 селища Гостомель стало насиченим, яскравим та цікавим. У селищі активно розвивається медійна галузь з метою висвітлення життя селища. Створення шкільного радіо-прес-центру дає можливість вчасно, креативно та по-сучасному висвітлити всі події не лише шкільного життя.часно, креативно та по-сучасному висвітлити всі події не лише шкільного життя, а й селища Гостомель , Приірпіння, повідомити про здобутки та перемоги. Школа-це осередок активного громадського життя. Впливати на позитивне мислення і ставлення до школи та селища можна, створивши сприятливу атмосферу в закладі, залучаючи самих учнів.

 

Освітлення автобусних зупинок альтернативними джерелами освітлення

Тип: І категорія: заходи з енергозбереження.
Номер проекту: 3.
Автор: Бабанська Наталія Аркадіївна.

У селищі Гостомель у темний час доби зупинки громадського транспорту не освітлюються, що призводить до зниження безпеки учасників дорожнього руху. Є необхідність у обладнанні зупинок світлодіодиними гірляндами, які протягом світлового дня накопичують енергію, а в темний час доби освітлюватимуть зупинки та надасть естетичний вигляд зупинкам.

 

Алея козацької слави з пам’ятним знаком – символом козацтва

Тип: І категорія: естетичне облаштування міста.
Номер проекту: 1.
Автор: Литвин Олексій Валерійович.

Гостомель має багату історичну спадщину, пов’язану з іменем полковника Семена Палія, який заклав Свято-Покровську церкву, що діє й донині, а також з епохою козацтва. В Гостомелі під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького була сформована гостомельська сотня. Оскільки саме козацтво стало основою формування України, а Гостомель відзначає День селища у День козацтва і Покрови Богородиці, то повинен мати місце, де б мали можливість збиратися патріоти України, покладати квіти, виголошувати промови. У проекті алеї буде не тільки пам’ятний знак, а інтер-активна викарбувана інформація про історію селища та його героїв, що збагачуватиме всіх знаннями та надихатиме величчю героїчної історії.

 

Бузковий сад

Тип: І категорія: облаштування зон відпочинку та упорядкування прибережних смуг водойм.
Номер проекту: 9.
Автор: Дудник Надія Юріївна.

В селищі Гостомель не вистачає гарних громадських місць для спілкування мешканців. Даний проект передбачає створення такого простору. Висадження бузкового саду і встановлення дорослої гойдалки з двома гарними лавами. Ці архітектурні форми мають створювати коло всередині, передбачивши місце для вогнища. Коло сприятиме розмовам та співбесіді. Затишок даного місця буде зумовлений висадженим бузком. Проект відповідає цілям розвитку селища у створенні громадських просторів для спілкування гостомельчан. Сусіди матимуть змогу більше часу проводити разом, що дасть кожному відчуття приналежності та спорідненості мешканців між собою. Буде сприяти встановленню дружніх відносин між сусідами. Отримання естетичного задоволення від гарного облаштованого місця.

 

Дитячий майданчик у парку Сім’ї

Тип: І категорія: будівництво спортивних та дитячих майданчиків.
Номер проекту: 14.
Автор: Лозова Анна Олександрівна.

У 2017 році в Гостомелі вздовж вулиці Свято-Покровська почалася робота з благоустрою ділянки під «Парк сім’ї». Висадили дерева та кущі, зробили гарні доріжки, вздовж яких діти можуть покататися на велосипедах, скейтах, роликах, матусі можуть прогулятися з дітьми на візочках. Але там не передбачено ані дитячого ігрового, ані спортивного майданчика. Майже в кожному дворі вздовж вулиці Свято-Покровська є діти, крім того з’явилися новобудови ЖК «Чеський двір», де теж проживає чимало дітей та підлітків.

 

Проект №8 набрав більше голосів від проекту №12, однак його кошторис не вписався в загальну суму 300 тисяч загального бюджету, виділеного на малі проекти. Тому згідно положення про громадський бюджет, а саме, пункту 1.1: «…У випадку нестачі коштів на реалізацію чергового проекту за кількістю балів в межах відповідної суми, переможцем визнається наступний проект відповідного обсягу за кількістю балів, реалізація якого не призведе до перевищення суми визначеної Програмою для проектів з відповідним обсягом коштів…» Таким чином перемогу визначено за проектом, кошторис котрого не перевищував загального бюджету. Ним виявився наступний проект:

 

Чиста вулиця

Тип: І категорія: естетичне облаштування міста.
Номер проекту: 12.
Автор: Лозова Анна Олександрівна.

Проблема забруднення навколишнього середовища – проблема глобальна. Вона є надзвичайно болючою і для України, і для Гостомеля зокрема. У школах розпочався системний процес навчання дітей екологічному поводженню з відходами. Ми, дорослі, повинні підкріпити знання дітей практичними навичками. Організувавши належним чином збір і вивіз сміття в найбільш видному місці селища, ми не тільки зробимо нашу вулицю чистою, а й покажемо приклад і підростаючому поколінню Гостомеля, і мільйонам людей, які проїжджають повз наші будинки. Жителі вулиці Свято-Покровська від 2 до 24 будинків прагнуть жити в чистоті, тому при наявності баків для сміття, збір та вивіз різних відходів буде більш цивілізований. Крім того дорослі та діти, які є майже в кожному дворі, зможуть вчитися правильно розподіляти сміття. Це може бути гарним прикладом для інших жителів селища.

За матеріалами офіційного сайту
Гостомельської селищної ради