Депутат Юрій Марчук не подав електронну декларацію

3 роки тому Газета Гостомеля 0

Єдиним з депутатів поточного скликання Гостомельської селищної ради, хто не подав передбачену законодавством електронну декларацію про власні доходи та майно виявився відомий опозиціонер і затятий скандаліст Юрій Марчук. Таким чином він вже порушив закон.

Так, за статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення – передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ).
У випадку, якщо цей «слуга народу» й далі не подаватиме декларацію, його дії можуть бути кваліфіковані інакше. За статтею 366-1 Кримінального кодексу України: Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України “Про запобігання корупції”, або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації – караються штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також, у випадку визнання винним у кримінальному правопорушенні Марчуку доведеться скласти й депутатський мандат.
На сайті НАЗК виявилися лише одна декларація Юрія Марчука за 2016 рік, подана 30.04.2017 року (до, речі несвоєчасно, з запізненням, тобто, знову з порушенням законодавства) https://declarations.com.ua/…/nacp_03bda9ac-a57d-4102-b878-…

Ім’я цього депутата неодноразово пов’язували з різного роду фінансовими та земельними махінаціями. Зокрема, в тому, що він безкоштовно отримував в Гостомелі земельні ділянки на ім’я своєї матері. І надалі перепродував за ринковими цінами.
Що чи хто, стали причиною не розкриття Марчуком доходів за минулий рік поки лишається невідомим. Також поки невідомо, що в Юрія Марчука є таке, що він так ретельно приховує перед виборцями? І приховує так, що навіть не боїться адміністративної та кримінальної відповідальності за свої дії