Надія Дудник: Об’єднана територіальна громада – це більше можливостей і відповідальності

2 роки тому Газета Гостомеля 0

Наш кореспондент Тарас Возняк зустрівся з депутатом селищної ради Гостомеля Надією Дудник. Темою інтерв’ю стали перспективні зміни, які очікують Гостомельську ОТГ.
Тарас Возняк: Вас можна назвати одним з найактивніших депутатів селищної ради поточного скликання. Ви вже сьогодні ведете роботу над європейськими змінами в нашому регіоні. Та усім зрозуміло, що справжні зміни настануть лише тоді, коли юридично буде оформлена Гостомельська об’єднана територіальна громада. Чи знаєте Ви час, коли відбудуться вибори?
Надія Дудник: Вибори згідно нашого законодавства призначає Центральна виборча комісія. Гадаю, що вивчивши подані до них матеріали, члени ЦВК остаточно переконаються, що ми зробили усе від нас залежне і можливе, і ЦВК нарешті призначить вибори. Як і Ви, я чула про дату 29 квітня. Як на мене, оптимальний для виборів час.
Тарас Возняк: Ви виступаєте за активне впровадження інновацій в наше життя. Знаходите активну підтримку серед виборців?
Надія Дудник: І не тільки свого 17-го округу. Раніше люди були раді тому, що там на одній вулиць асфальт поклали, чи то лавочку біля під’їзду встановили. А зараз люди впевнені, що потрібно впроваджувати енергозберігаючі лампи для вуличного освітлення, і баки для роздільного сортування сміття. Особливо активна молодь. І це дуже приємно, що живу і працюю серед людей, які так не байдужі до свого життя. Прагнуть зробити його кращим. Зробити щось добре та корисне для оточуючих.
Тарас Возняк: Напевно, коли з’явиться ОТГ збільшиться й бюджет на потреби селища?
Надія Дудник: Звичайно. Можу навести приклад коли наше селище віддає до міського бюджету Ірпеня, в підпорядкуванні якого ми продовжуємо перебувати, втричі більше грошей ніж отримує. По суті, ми є донором регіону. Та зі створенням ОТГ ситуація зміниться, і ми лишатимемо у себе в Гостомелі, ті кошти, які сплачують наші підприємства. Тоді наш гостомельський бюджет відразу зросте втричі.  Збільшиться бюджет, але ж відповідно, зросте й відповідальність. З приєднанням до громади нових населених пунктів виникне потреба облаштування зручного транспортного сполучення.
Тарас Возняк: У 2018 році Гостомель матиме й громадський бюджет.
Надія Дудник: Дуже потрібна програма! Дивіться, тепер самі мешканці своїм безпосереднім голосуванням визначатимуть на які потреби будуть використовуватись кошти селищного бюджету: заміна освітлення, встановлення дитмайданчика, облаштування зони відпочинку тощо. Є гарний досвід інший великих та малих міст України. Гостомель став першим селищем в якому з’явився громадський бюджет. Гадаю, ми дамо гідний приклад для інших. Особисто я в цьому питанні готова пояснювати, відкрита до діалогу, дискусій та пропозицій.
Тарас Возняк: А що нового буде для закладів медицини, освіти та культури?
Надія Дудник: Безпосередньо в селищі, в школі, а не десь далеко у відділі освіті, будуть визначати на які потреби мають бути в першу чергу виділені гроші. Не буде такого, що в школі немає елементарних лампочок та крейди. Те ж саме, і щодо медицини. У нас будуть чітко визначені послуги, які згідно закону є платними. Решта усіх інших безумовно безкоштовно. Медицина має бути доступною для усіх.
Тарас Возняк: А що Ви хотіли б побажати людям у році, що вже настав?
Надія Дудник: Поряд з традиційними побажаннями щастя, здоров’я та успіхів хотіла б додати побажання розуміння того, що саме ми тут, у громаді, вирішуємо як нам жити, від нас залежить дуже багато, і це багато, ніхто не зробить за нас. Починаймо кожен зі своєї родини, свого подвір’я чи під’їзду, селища. Якщо так буде думати переважна більшість наших співвітчизників, то скоро зміни на краще настануть і в усій країні. Віримо, думаймо, працюємо, і успіх обов’язково буде!