Юрій Прилипко: Люди повинні бачити, що влада діє прозоро

3 роки тому Газета Гостомеля 0

Ще навесні 2014 року Уряд схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Нові об’єднані громади, як обіцяють автори реформи, матимуть міжбюджетні відносини з державним бюджетом (як нині існуючі обласні центри та міста обласного значення). У ході такого реформування був розроблений перспективний план формування громад.

Одним із ініціаторів створення Гостомельської об’єднаної територіальної громади був на той час керівник провідного місцевого підприємства, а нині голова Гостомельської селищної ради Юрій Прилипко. Тож не випадково, із 2015-го року, одразу після його обрання очільником громади, Юрій Ілліч став активно та наполегливо, при допомозі депутатського корпусу, напрацьовувати концепцію створення Гостомельської ОТГ.

Були визначені населені пункти, жителі яких погодилися приєднатися до Гостомеля.

Завдяки авторитету Юрія Прилипка серед місцевих жителів та злагодженій дії його команди було відстояне право гостомельчан у Ірпінькій міській раді на самовизначення. Був розроблений перспективний план соціально-економічного розвитку Гостомельської ОТГ, який був схвально сприйнятий у Київській обладміністрації та Кабінеті Міністрів України. Тож невипадково, саме ці владні структури мають бажання аби 29 квітня 2018 року відбулися вибори до Гостомельської ОТГ. Ця майбутня важлива подія для гостомельчан уже проанансована на урядовому сайті.

На цих виборах об’єднана громада обере свого лідера. На даний час ним, без сумніву, є голова Гостомельської селищної ради Юрій Прилипко. Це людина, яка прожила на виду у гостомельчан і завжди боролася за їх достаток та моральні цінності, правду та справедливість. Підверженням цьому є автобіографія Юрія Ілліча.

Він вийшов з родини робітників (тато – водій, мама – кухар). Закінчив школу. Служив у війську. Далі, працював, паралельно заочно навчався. Створив і розвинув власний бізнес. Починаючи з 2002 року, три рази обирався депутатом Ірпінської міської ради від Гостомеля.

За словами односельців, Юрій Ілліч ще в ті часи, був готовий уважно вислухати кожного, хто до нього звернеться, і надати підтримку та допомогу.

Допомога надавалася школам, будинкам культури, спортивним клубам, релігійним храмам, на лікування односельців, і просто нужденним людям, які до нього звернулися.

В 2015 році громада селища, зважаючи на успішну роботу Юрія Прилипка в бізнесі та його особисті людські якості, більшістю голосами довірила йому посаду селищного голови.

Очоливши селищну владу, Юрій Ілліч з перших днів розпочав роботу по благоустрою та розвитку Гостомеля. За його прямої участі був реконструйований селищний будинок культури, реконструйовані дороги, з’явилися нові зелені насадження. Облаштована пляжна зона навколо озера. За сприяння іноземних партнерів селище отримало новий центр надання адмінпослуг.

В центрі уваги перебуває матеріальне забезпечення людей. Селищна рада періодично виділяє кошти на допомогу людям.

Розроблено та схвалено зміни до генерального плану селища, який дозволить врегулювати будівництво будинків та зберегти зелені насадження. Будуються нові дитячі садочки та школа.

Юрій Прилипко за понад два роки своєї діяльності на посаді очільника Гостомельської громади довів реальними, конкретними справами, що можна досягти значних успіхів у економічному розвитку селища, його благоустрої. А ще можна більше досягти після створення об’єднаної територіальної громади. Адже нова реформа надасть можливість ОТГ забезпечувати себе самостійно за рахунок власних ресурсів, а 60% податку на доходи громадян зараховуватиметься цим же ОТГ (зараз – нуль). Громада також отримуватиме 5% від продажу пального на АЗС, алкогольних та тютюнових виробів. Об’єднана громада сама встановлюватиме ставки земельного податку та нерухомого майна. Повноваження у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, громадської безпеки, пожежної охорони. Тобто всі ті повноваження, які нині мають обласні центри, тепер матимуть органи місцевого самоврядування ОТГ.

Центром ОТГ стає той населений пункт, який має вже готові приміщення для необхідної інфраструктури: приміщення для поліклініки, пожежної частини, органів правопорядку. Ним стане Гостомель, який об’єднає навколо себе такі населені пункти, як Горенка, Мощун, Озера…

Управлінська схема по суті залишається незмінною: керівником є голова, що має кілька заступників та секретаря. На місцях по селах будуть керувати старости. Вони, за бажанням своїх громад, на місцях матимуть представників від виконавчих органів. При цьому реформатори пропонують зробити крок вперед і застосувати в роботі виконавчих органів онлайн-зв’язок.

Простіше кажучи, якщо людині потрібно отримати якусь довідку з центральних виконавчих органів своєї ОТГ, їй не потрібно буде їздити до «столиці». Через «Скайп» можна отримати будь-який документ.

Реформатори також зазначають, що рівень і якість надання послуг не має бути нижчим рівня і якості послуг до моменту об’єднання.

Як зазначає голова Гостомельської селищної ради Юрій Прилипко, децентралізація – не пустий звук, це благо для людей. У нього чимало нових планів, задумок, а головне – віра, що все вдасться здійснити. Особливо наголошує: люди повинні бачити, що влада діє прозоро.