Вибори Гостомельської ОТГ уже призначені!

2 роки тому Газета Гостомеля 0

На офіційному інформаційному порталі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розміщене повідомлення, що перші вибори Гостомельської об’єднаної територіальної громади мають відбутися 29 квітня 2018 року. Вибори відбудуться у всіх населених пунктах, які нині об’єднані у трьох радах – Гостомельській, Горенській Київо-Святошинського району, та Озерській Бородянського району. Також в інформації повідомляється, що в майбутньому площа ОТГ становитиме понад 66 з половиною квадратних кілометрів, а чисельність населення становитиме близько 22 тисяч осіб.

Офіційно, згідно виборчого Закону, виборча кампанія стартує за два місяці до виборів. Нагадаємо, що жителі названих населених пунктів серед багатьох кандидатів повинні обрати найдостойніших представників у раду ОТГ, старостів, а також голову об’єднаної територіальної громади. Не сумніваємося, що найближчим часом мешканців Гостомеля, Горенки, Озер та Мощуна чекає бурхливе політичне життя на місцевому рівні. Жителі цих сіл повинні проаналізувати ситуацію в регіоні, не піддаватися на агітацію, балаканину та обіцянки говорунів, а у вирішальному слові віддати перевагу тим, хто дійсно зробив багато корисних справ для добробуту та достатку Гостомельського регіону. Саме ці люди повинні в майбутньому вміло використати важелі правління і скористатися всіма можливостями та «плюсами» новоутвореної об’єднаної територіальної громади. А вони досить значні.

Кінцева мета децентралізації – це створення спроможних територіальних громад унаслідок передачі значних повноважень та ресурсів від державних органів органам місцевого самоврядування.

Нині можна говорити про переваги добровільного об’єднання територіальних громад беручи за основу як теоретичні, так і практичні досягнення.

Практичне підтвердження задекларованих державою переваг об’єднання громади отримали в напрямку реалізації власних повноважень. Об’єднані громади самостійно планують та сприяють місцевому економічному розвитку; вирішують питання розвитку та утримання інфраструктури об’єднаної громади, планування розвитку території громади, питання забудови території громади, благоустрою територій, житлово-комунальних послуг; утримання об’єктів комунальної власності; функціонування сфер соціальної допомоги, первинної охорона здоров’я та швидкої медичної допомоги, середньої, дошкільної та позашкільної освіти; культури та фізичної культури й спорту, охорона правопорядку (муніципальна варта); самостійно управляють пасажирськими перевезеннями на території громади тощо.

Найголовніше, мабуть, є та перевага ОТГ, що обєднання отримає значні фінансові ресурси і громада сама буде розпоряджатися та керувати власним бюджетом. Отже, крига скресла…