Екологічна компанія «РАДА»: 25 років на варті турботи про довкілля!

3 роки тому Газета Гостомеля 0

Я давно хотіла потрапити на це легендарне екологічне підприємство.

За щасливим збігом обставин, мене запросили на ювілей компанії – 25 років з дня започаткування! Ця цифра вражає: для вітчизняного бізнесу це – ціла епоха!

Екологічна компанія «Рада» працює на ринку з 1992 року, але її розквіт відбувся після знаменної події — переформатування на європейський вектор екологічного розвитку та впровадження дієвої концепції поводження з відходами на Приірпінні.

Тож, весь цей час підприємство займається заготівлею вторинної сировини — макулатури, склотари, полімерів, бляшаних та алюмінієвих баночок тощо. Контейнери для роздільного збирання та власні пункту прийому вторсировини розташовані на території Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Ворзеля, Коцюбинського, Українки, Вишгорода, Бородянки, Іванкова, Богуслава, Фастова, Вишневого, Яготина, Сквири та м.Києва .

Важко переоцінити той вагомий внесок, який внесла «Рада» у збереження довкілля. За роки існування підприємства було заготовлено та перероблено мільйони тис. тон макулатури, скла, полімерів та іншого. Макулатуру сортують за видами та відправляють на заводи з виробництва паперової продукції, з білого паперу МПП «Рада» сама виготовляє екологічно чистий целюлозний утеплювач – “Ековату” для утеплення будинків, склобій потрапляє на склозаводи; з пластмас підприємство виготовляє: плівку, мішки для роздільного збирання, полімерні кришки люків, гранулу, пластмасові побутові вироби, трубну арматуру, контейнери для роздільного збирання ТПВ.  Працівниками на чолі з засновником підприємства Петром Семко була розроблено та виготовлено понад 120 одиниць великого габаритного обладнання для переробки та сортування ТПВ, а саме: сортувальні лінії, які зараз працюють в Дніпрі, Черкасах, Фастові, Харкові, Ірпені, Бучі, Білій Церкві, Богодухові та в Києві, дробарки, агломератори, преса, транспортери, мийки та ін.  

Та головний скарб підприємства – віддані працівники, які посвятили свою долю боротьбі за чисте довкілля. Адже, завдяки їх роботі, сотні тисяч тон побутових відходів отримали друге життя. Це велика економія бюджетних коштів і ресурсів (у тому числі, енергоресурсів)! За ці роки було ліквідовано понад 1400 незаконних сміттєвих звалищ.

Напрямки роботи підприємства виходять за межі сміттєвої проблеми, відбувається побудова громадянського суспільства, що ґрунтується на загальнолюдських цінностях та принципах екологічної етики; формуються засади збалансованого (сталого розвитку), підприємство цьому максимально сприяє, адже постійно займається екопросвітою серед різних верств населення, дитячих садочків, загальноосвітніх шкіл.

Та за всіма досягненнями стоять трудівники, яких зібрала компанія під своїм крилом. Люди, які всім серцем люблять свою справу та своєю працею написали золоті сторінки історії підприємства. Це першопрохідці галузі, які освоювали нові знання, набиралися досвіду, вводили в дію нові об’єкти і закладали традиції. Їх багаторічна сумлінна праця, золоті руки та високий професіоналізм надихають та окриляють. Це водії, механічний цех, сортувальники, заготівельники, пресувальники, охорона, двірники.

Тут не знають, що таке плинність персоналу, працівники працюють по 10-20 років. Що їх тримає у професії? Чи пишаються вони своєю компанією? Який меседж вони хочуть донести до людей? Деякі відповіді просто вражають!

Ірина Шеліна, фінансовий директор, 18 років у компанії.

Я пройшла з компанією період від її дитячих років до 25-річного ювілею. Ціле свідоме життя. Все було в житті за цей час: ми вчилися, розвивалися, ставали сильніше. Нас знають і поважають. Ми – єдина сім’я. Іноді навіть ловлю себе на думці, що робота займає надто велику частку мого життя, але по-іншому напевно вже ніяк. Ми стали друзями, рідними, нам є що згадати.

Анатолій Мельниченко, працівник, 17 років у компанії.

Я пишаюсь, що стільки років працюю на «Раді». Хочу сказати кілька слів про колектив. Всі – молоді, амбіційні, повні рішучості старанно працювати та підкорювати нові горизонти. Серцем нашого колективу є унікальний тандем засновників компанії – Наталії Григорівни та Петра Павловича, які завжди надихають нас на працю.

Василь Михайленко, працівник, 17 років у компанії.

Завдяки нашій праці поліпшується благоустрій. Це щоденна, тяжка робота, але її результат – чисте місто, вулиця, будинок. Заради цього слід попрацювати! 

Сергій Лехно, водій, 16  років у компанії.

Чверть століття – солідний вік. За ці роки ми прокатали багато тисяч кілометрів по країні, побачили безліч місць. Але найбільше задоволення від роботи полягає у тому, що кожного дня ти бачиш результати своєї праці і вдячність людей.

Любов Харченко, майстер заготівлі, 16  років у компанії.

За 25 років успішної роботи ви зарекомендували себе, як одна з провідних вітчизняних організацій в області збирання, переробки та утилізації побутових відходів. Ми бережемо традиції, використовуючи інновації та просунуті технології XXI століття. І звісно, мене тримає у професії  те, що крім глобальної користі для екології та економіки, ми приносимо користь простим людям. Вони приходять до наших приймальних пунктів з відсортованим папером та склотарою і отримують якусь копійчину. Це їх дуже підтримує.

Тамара Смаковська, сортувальниця, 13 років у компанії.

Можна сказати, що я працюю «на передовій», і це – свого роду покликання. Ми робимо свій внесок у екологію нашого міста. І, користуючись нагодою, хочу побажати, щоб цей внесок ставав все більшим. Нехай підприємство і надалі процвітає, міцніє духом, і так само впевнено тримає удар.

Борис Сметанін, технічний директор, 12 років у компанії.

Я залишаюсь вірним професії та нашому підприємству, бо мене надихає наша консолідація енергії компанії. Поясню: наша «радівська» команда однодумців здатна втілити в життя все задумане, наші трудові починання завжди вінчає гідний результат. Наприклад, нами було створено багато інноваційного обладнання, що не має аналогів у світі, а саме: перфоратор ПЕТ, лінія виробництва утеплювача, сортувальна лінія, а з останніх наших досягнень –  суперпотужна дробарка названа іменем та  в честь нашої натхненниці і музи Наталії Григорівни Семко. У нас є великий масштаб для творчості та нових відкриттів.

Вадим Яковенко, шліфувальник, 11 років у компанії.

На «Раді» мені подобається те, що наш дружній колектив відчуває в собі достатньо сил для впевненості у завтрашньому дні, про нас гарно дбають. А ще керівництво завжди готове до спілкування та нових ідей. І наш двадцятип’ятирічний ювілей – це лише початок великого і довгого шляху, попереду – нові ювілеї, нові цілі та завдання, досягнення та перемоги.

Петро Семко , засновник Спеціалізованого екологічного підприємства «Рада»

В першу чергу хочу всіх поздоровити з такою визначною датою, висловити щиру подяку колективу, кожному окремо взятому працівнику які зараз працюють у нас, і тим хто пішов чи то на пенсію, чи робити власний бізнес, адже історію роблять люди! Подякувати за багаторічний тандем своїй дружині, надійному партнеру та ідейній натхненниці Наталії Семко, за її креатив, цікаві ідеї, небайдужість до рідного краю та бажання працювати. Хочу побажати Вам всім процвітання, наснаги у втіленні поставлених цілей! В такі передноворічні дні бажаю сімейного затишку, родинного тепла та мирного неба над головою!

Також не можна не згадати інших «довгожителів» компанії «Рада». Це – Андрій Шишко, фрезерувальник (11 років у компанії), Сергій Бердніков, токар-розточувальник (11 років у компанії), Віктор Багмет, вантажник (11 років у компанії), Леонід Антонюк, водій (8 років у компанії)

Не можу не відмітити, що враження від візиту та спілкування – тільки позитивні. Колектив підприємства «Рада» – це одна міцна і дружна родина, вони завжди шанують і поважають одне одного. Всі до одного – великі трудоголіки. Не дивно, що мудре керівництво Компанії «Рада» поставило на п’єдестал не себе, а свій колектив.

Ви – справжній приклад для наслідування. Віддане служіння обраній справі та виняткове почуття обов’язку приносять Вам заслужену повагу та шану людей. Низький уклін Вам за трудовий подвиг та безцінний внесок у щасливе майбутнє України.

 Автор Брацлавська Олена