Медреформа: що зміниться в медицині для мешканців Гостомеля і Приірпіння

4 роки тому Газета Гостомеля 0

На обліку в Гостомельській лабораторії медико-соціальної допомоги нараховується 14535 мешканцив, 3313-дітей. З урахуванням інтенсивного зростання населення Гостомеля, питання про якісне медичне обслуговування, та ще і з фактором медреформи не втрачає своєї актуальності. Про те, що чекає гостомельську медицину редакція поцікавилася у керівника центру первинної медико-санітарної допомоги Олега Миколайовича Вовкотруба.

19 жовтня в другому читанні і в цілому законопроект № 6327, який передбачає запровадження першої ланки медичної реформи в Україні.

Медичні послуги оплачує держава

Під час доопрацювання до другого читання з медреформи виключили співоплату медичних послуг (частину оплачує пацієнт, частину держава). Тепер реформа ділить медичні послуги на повністю безкоштовні і платні.

Послуги, які повністю безкоштовні для пацієнта називаються державним гарантованим пакетом. У нього планують занести 80% найпоширеніших звернень до лікаря:
– екстрена медична допомога (швидка допомога);
– первинна медична допомога(в Гостомельскої лабораторії медико-санітарної допомоги);
– вторинна (спеціалізована) медична допомога( Ірпінська поліклініка і Бучанський стаціонар);
– третинна (високоспеціалізована) медична допомога( Областна лікарня);
– паліативна медична допомога;
– медична реабілітація;
– медична допомога дітям до 16 років;
– медична допомога у зв’язку з вагітністю та пологами.

Під первинною медициною зазвичай мають на увазі: профілактику, діагностику, лікування, реабілітацію, спостереження протягом вагітності.

Доплачувати за базовий пакет нічого не потрібно. З податків виділятимуться гроші на оплату сімейних лікарів, которые уже начинают свою лечебную практику.

На прийомі в Гостомельскій лабораторії сімейної медицини працюють, як і раніше – педіатр, терапевт, сімейний лікар, а також окуліст, ендокринолог, стоматолог, лаборант, лікар УЗД.

Затверджено новий штатний розклад, по якому вузькопрофільні фахівці закріплені за Ірпінським центром первинної медико-соціальноюї допомоги. Вони продовжують свою медичну практику в Гостомелі і в цьому плані нічого змінюватися не буде.

Такий пакет буде доповнюватися і коригуватися щороку і затверджуватися Кабінетом міністрів. Гроші на цей пакет братимуться окремою статтею витрат.

Реформа первинної ланки медичного забезпечення передбачає вибір пацієнтом свого сімейного лікаря і  підписання з ним декларації – за кожного і на кожного пацієнта буде отримуватись платня за обслуговування та кошти на мед забезпечення. За направленням сімейного лікаря спеціалізоване лікування буде оплачуватись державою. Лікар первинної ланки може бути і в статусі приватного підприємця – у такому випадку  бюджет на підтримку пацієнтів спрямовуватиметься прямо на його рахунок. Первинна ланка медицини для пацієнта планується повністю безоплатною.