Василь Саєнко: Об’єднання стане поштовхом для подальшого розвитку новоствореної громади

2 роки тому Газета Гостомеля 0

Заступник голови Гостомельської селищної ради Василь Саєнко переконаний, що після створення добровільного об’єднання територіальних громад із адміністративним центром у Гостомелі, як міста обласного підпорядкування, бюджет збільшиться в рази. Оскільки, тільки ті об’єднання, які повністю вписуватимуться у встановлену Перспективним планом матрицю, отримують додаткові повноваження і ресурси, які наразі є у містах обласного рівня.

“Гостомель це не просто «спальний район», а самостійний економічний центр із розвинутою інфраструктурою та потужним диверсифікованим виробництвом, в тому числі:  Гостомельський склозавод – найбільший виробник склотари в Україні, ДП «Кюне і Нагель», льотно-випробувальна база ДП «Антонов», чайна фабрика “Ліптон”, цегельний завод…Усі вони знаходяться на території Гостомеля і податки сплачуватимуть у скарбницю селища.

Гостомель має своє автотранспортне підприємство, яке займається пасажирськими перевезеннями, що забезпечить нові пасажирські маршрути на території об’єднаної територіальної громади. А ще будується підприємство на 600 робочих місць, а в перспективі спорудження заводу по складанню холодильного обладнання, кільцевої дороги… Це, зрозуміло, потребує значних капітальних вкладень, але згодом усе це працюватиме на бюджет громади.

Важливим фактором є те, що індекс податкоспроможності громади Гостомеля є більшим за 0,9 , тобто не потребує дотацій з державного бюджету, і складає 2,2307.

Отже, Гостомель має  достатній фінансовий та земельний ресурс, який  надасть можливість розвиватися нашому містечку та громадам, що ввійдуть до складу об’єднаної, самодостатньо, самостійно, незалежно, з користю для них . А, відтак, об’єднання , – стане поштовхом для подальшого розвитку та підвищення якості життя новоутвореної територіальної громади”.