Стихійні смітники на узбіччях створюють водії іномарок?

3 роки тому Газета Гостомеля 0

На виїзді на київську дорогу із Мостища завжди з’являються стихійні сміттєзвалища.

“Це не вина місцевої влади чи керівництва держави. Чистота узбіч залежить виключно від нашої культури,” – говорить Надія, яка приїхала у Мостище до батьків й дивується стихійним сміттєзвалищам.

Цією дорогою щодня проїздять фактично виключно мешканці цього населеного пункту.

“На повороті, де накидане сміття я побачив як водій “Volkswagen” зупинився для того, щоб викинути сміття з машини. Спитав його, чи він планує його прибрати. Він перепитав мене, чи не планую я сам це зробити. Тоді я попередив порушника, що його сфотографую. Каже: “Фотографуйте”, – розповідає місцевий житель Вадим.

“Викидав якісь коробки та лотки з-під яєць. Я не буду писати заяву, щоб з нього стягнули гроші за це порушення. Це кілька сотень гривень, які для його кишені, судячи з авто не критичні. Нехай краще його побачить громада”, – додає він.

Правоохоронці кажуть, що за такі дії передбачений штраф, але такі суми власників іномарок перевиховати не в змозі. Оскільки він викинув сміття не на території селища, то накладати штраф повинні …дорожні патрулі.

“У Київській обласній адміністрації є управління з контролю за благоустроєм, яке має право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Такі ж протоколи можуть складати і поліцейські, коли бачать, як викидають сміття. Якщо громадяни бачать щось подібне, то вони можуть написати заяву, вказати машину, з якої викидали сміття. Тоді буде проведена перевірка і накладений штраф. Але штрафи там невеликі…” – сказав начальник відділу поліції Микола Горбаль.

Водночас прес-секретар Головного управління з контролю за благоустроєм Владислав Шелоков наголосив, що стаття 152 кодексу про адмінпорушення за порушення правил благоустрою територій населених пунктів передбачає штраф на громадян у розмірі від 340 до 1360 гривень, а на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 гривень.

Однак, додав, що спіймати порушника непросто – не будуть же працівники благоустрою стояти на дорогах по всьому місту й області.

Тим часом самі громадяни кажуть, що знають спосіб боротьби з тими, хто лишає за собою гори сміття, спотворюючи та отруюючи узбіччя.

“Я іноді їду і бачу, як з іномарки хтось у вікно викидає пакет сміття. Я сигналю. Але тепер фотографуватиму по можливості чи записуватиму номери таких водіїв й надсилатиму в редакції інтернет-видань. Може, хоч це якось на них вплине”, – сказав обурений водій з Гостомеля Юрій.

“Журналісти ж можуть роздобути інформацію щодо того, хто ці люди. І як опублікують, то Google їхні імена увіковічнить назавжди. І тоді хай подумають, як їхні діти зрадіють такій горезвісності своїх батьків”, – додав він.