ДОТи в Горенці під загрозою остаточного знищення

2 роки тому Газета Гостомеля 0

Днями відзначалася 74-та річниця звільнення Києва та навколишніх сіл від німецько-нацистських загарбників. Про події тих часів нагадують історичні пам’ятки тієї епохи.
До таких зокрема можуть належать й бойові ДОТи радянських військ в селі Горенка. Два бойових укріплення знаходяться в селі по вулиці Радгоспна, біля двоповерхового будинку, котрий у свій час побудували для працівників  радгоспу.
Бойові укріплення – свідки тих суворих воєнних подій, перебувають в дуже занедбаному стані. Потрібна увага слідопитів, краєзнавців та просто небайдужих до пам’яті предків людей, щоби провести роботи з їх реконструкції та надати статус пам’ятки культури місцевого значення.
Аналогічна практична робота з відновлення ДОТів вже проведена в селах Романівка та Мостище.
Ситуація з горенськими ДОТами ускладнена  ще й тим, що як розповіли місцеві мешканці, власник однієї  з приватних садиб неподалік, заявляє, що земля на якій розташовані колишні військові об’єкти, належить йому на правах приватної власності, і він має намір знести ці споруди.
Поки немає реакції фахівців, як такі заяви та можливі за нами подальші дії,   відповідають закону, який регулює захист історичної спадщини. Також, до цього часу питання збереження ДОТів не перебуває на контролі жодного з владних органів.