День народження Гостомеля!

5 років тому Газета Гостомеля 0

В Гостомелі відсвяткували 523-тю річницю з дня заснування селища. Традиційно, свято селища святкується паралельно зі Святом захисника України, Українського козацтва та Покрови.

Урочисті заходи розпочалися з літургії в Свято-Покровському храмі, яку відслужив о. Петро.
На території військового містечка була відкрита меморіальна дошка пам’яті Олександра Старова, який загинув на війні. Відкриття пам’ятної дошки стало можливим за ініціативи побратимів Олександра по службі та голови Гостомельського осередку учасників бойових в Афганістані Іси Курамагомедова.

На свято до Гостомеля прибуло багато гостей. Зокрема, народний депутат України Михайло Гаврилюк, голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Мирослава Смірнова, міський голова Бучі Анатолій Федорук, заступник голови Олевської об’єднаної територіальної громади Олександр Ніколайчук, герой України, льотчик-випробовувач Олександр Галуненко, голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін, інші поважні гості.

Відкриваючи урочисту частину селищний голова Юрій Прилипко подякував гостомельчан за плідну працю на благо селища. «Наш Гостомель переживає зараз часи великих змін, незабаром будуть вибори до об’єднаної громади Гостомеля, Озер, Мощуна та Горенки. Це вже буде повноцінне територіальне утворення, яке зможе самостійно розпоряджатися власним бюджетом. Роботи багато, разом зможемо зробити наше життя кращим», – зазначив Ю. Прилипко.

Більше ста подяк отримали від влади області та селища люди, які працювали на підприємствах, вчили дітей, воювали на фронті. Не забули увагою й тих хто прожив довге подружне життя, і святкує золоте та смарагдове весілля.

Урочисто повідомили зі сцени, що рішенням селищної ради звання «Почесного громадянина Гостомеля» присвоєно загиблим на фронті воїнам Олександру Старову та Ігорю Горбенку (за них відзнаки отримали рідні) та ветерану педагогічної праці Лідії Осецькій.
Зі сцени селищний голова та депутати виконали гімн Гостомеля. Автором слів та мелодії став гостомельчанин Віталій Лопуга.

На святі був продемонстрований новий рекорд України – герб зі скла, який було виготовлено за ініціативи селищного голови. Представник Книги рекордів Україні Лана Ветрова оголосила про реєстрацію склянного герба, як рекорда України.

На свято завітали представники козацтва. Маршал Олександр Левандо вручів Юрій Прилипку орден Георгія Побідоносця Української православної церкви.
Присутні на святі мали змогу оглянути фотовиставку, яка була присвячена ісорії та сучасному життю селища. Протягом усього свята була насичена концертна програма. Виступали, як естрадні виконавці, так і народні колективи.

Надвечір найбільше людей зібралося на концертний виступ народної артистки, переможниці Євробачення-2004 Руслани Лижичко. Вони не один раз зірвала овацію публіки.
Також, в програмі свята виступили Мармелата, DJ XXL DELUXE, був влаштований танцювальний батл. Був і святковий фейерверк.

Така висока організація свята стала можливою завдяки роботи разом громади Гостомеля та влади селища на чолі з Юрієм Прилипком.